WARSZAWA

5 dni / 20 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

17-21 listopada 2021
CZWARTEK

18 listopada

godz.: 21.00, Sala Widowiskowa
czas: 75 min

https://2021.festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2021/09/PRZEZ-OGIEN-PRZEZ-WODE.-M-ITY-SŁOWIAŃSKIE-grafika-1.jpg
Karawana Opowieści i Mehehe

PRZEZ WODĘ, PRZEZ OGIEŃ. MITY SŁOWIAŃSKIE

Pośród przestrzeni kosmicznej, pośród pustki i ciszy pojawiło się jajo. Skrywało tajemnicę… a potem powstawał świat, który znamy. Pojawiali się kolejni bogowie, a wszystko nabierało kolorów i rytmu. Dualizmy mitologii słowiańskiej to siły dopełniające się, nie przeciwstawne. Niby niewiele wiemy o naszych przodkach, bo wiele zostało utracone z dawnych lat. Jednak część znalezisk archeologicznych, a także dawnych ech, pozwala nam utkać na nowo historie z odległych czasów. Ułożyć te piękne mozaiki tłumaczące otaczającą nas przyrodę i siły rządzące naszym światem. Naszym? Tak, naszym też.

Historie pełne mądrości, humoru, barw i dźwięków popłyną podczas spotkania Karawany Opowieści i Mehehe, w składzie: Szymon Góralczyk, Basia Songin i Helena Matuszewska.

KARAWANA OPOWIEŚCI to grupa ludzi, których pasją są opowieści, pieśni i muzyka. Karawana to podróż. Podróż w głąb siebie w poszukiwaniu czegoś ciekawego, niezwykłego, ważnego. Jest to również podróż z tym, co znaleźliśmy, i dzielenie się tym z innymi. Często dochodzi też do wymiany opowieści, brzmień, spostrzeżeń. Karawana ze swoimi opowieściami przemierzyła różne zakątki świata.

www.karawanaopowiesci.pl

MEHEHE to etnoambientowy duet, który w niekonwencjonalny sposób nawiązuje do tradycji szeptuch i magii ludowej. Sięgają po historie, które zachowały się w wyliczankach, starych pieśniach i zdaniach magicznych. Zapętlają w looperze dźwięki złóbcoków, kankli, basowego wilka, azjatyckiego kaszgaru i szamańskiego bębna. Wykorzystując akustyczne, ludowe instrumenty, wrzeciona, liście, szepty, krzyki i śpiew, przenoszą słuchaczy w tajemniczy i ginący świat wiejskiej magii.

www.mehehe.pl