WARSZAWA

5 dni / 20 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

17-21 listopada 2021
PIĄTEK

19 listopada

godz.: 10.00, Sala Widowiskowa
czas: 50 min
wiek: od 6 lat


Spektakl z tłumaczeniem na PJMNIEDZIELA

21 listopada

godz.: 10.00, Sala Widowiskowa
czas: 50 min
wiek: od 6 lat

https://2021.festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2021/09/JERZY-SZUFA-O-pierwszych-dźwiękach.jpg
Jerzy Szufa, Krzysztof Ratajski, Oktawia Bylicka

O PIERWSZYCH DŹWIĘKACH

Na początku był hałas. A może cisza? Może słowo?

Różnie ludzie mówią. Jedno jest pewne. Nie od razu dało się na świecie usłyszeć muzykę. Różne są historie o początkach dźwięków i o powstaniu instrumentów. Słyszeliście, jak to Väinämöinen złowił szczupaka i z jego ości stworzył magiczne kantele? A o Hermesie, co żółwia ze skorupy wydmuchnął, żeby stworzyć lutnię? 

W spektaklu O pierwszych dźwiękach dzieci usłyszą „stare pierwsze dźwięki” – czyli mity – i „nowe pierwsze dźwięki” – czyli zmyślenia i zabawy opowieścią. Zasłuchamy się w muzykę starodawnej harfy i młodego pianina elektrycznego. Połączymy stare z nowym, dźwięk ze słowem, a nawet opowiadacza ze słuchaczami i wspólnie zaśpiewamy! Przyjdźcie i posłuchajcie.

Jerzy Szufa  jest opowiadaczem i animatorem kultury. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i bajkami. Z wykształcenia filozof. Stypendysta MKiDN i programu dla młodych opowiadaczy w Europie (FEST). Organizuje autorskie warsztaty sztuki opowiadania oraz występy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Autor projektu „Opowiadacze zaangażowani”, nagrodzonego w konkursie IMPULS KULTURY w kategorii: „Projekt storytellingowy”.

Jerzy Szufa – opowiadanie

Oktawia Bylicka – harfa

Krzysztof Ratajski – pianino elektryczne