WARSZAWA

5 dni / 20 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

17-21 listopada 2021
CZWARTEK

18 listopada

godz.: 18.00, Sala Elektorska
czas: 50 min

https://2021.festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2021/09/18-listopada-godz.-18.00-wydarzenie-towarzyszące-Michala-Piskaczova-fot.-Lucie-Kacrova.jpg

fot. Lucie Kacrova

tłumaczenie: Krystyna Mogielnicka

Tricksterka. Spotkanie i opowieści Michali Piskačovej, opowiadaczki i organizatorki festiwalu opowiadania w Czechach

Michala Piskačová – absolwentka  Wiedzy o Teatrze Fakultetu Filozoficznego Uniwersytetu Karola w Pradze, doktorat poświęcony sztuce opowiadania uzyskała w Katedrze Twórczości Autorskiej i Pedagogiki Fakultetu Teatralnego przy Akademii Sztuk Pięknych w Pradze.  Podczas stażu na kierunku Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW w 2004 roku poznała członków i członkinie „Grupy Studnia O.” i zakochała się w sztuce opowiadania. Jest wierną uczestniczką warszawskiego festiwalu od samego początku. Od 2017 roku organizuje festiwal opowiadania w Czechach, sama również opowiada. Organizuje wydarzenia kulturalne, koordynuje projekty edukacyjne, pracuje również z dziećmi w szkołach. Od niedawna kieruje domem kultury w mieście Vodnany na południu Czech. 

Podczas spotkania podzieli się swoim doświadczeniem z opowiadaniem i sztuką opowiadania w Czechach, opowie również kilka historii z kręgu trickster’s stories i opowieści mądrych głupców (projekt powstał w ramach rezydencji artystycznej, wspartej przez Fundusz Wyszehradzki, w partnerstwie z „Grupą Studnia O.”).